oece-urunler-kucuk-resimOECE 1962 yılında İtalya’da kurulmuştur. Ahşap, cam ve plastik yüzeyler için boya üretimi yapan firma, 2010 yılı itibari ile OECE çok uluslu Amerikan Sherwin-Williams firmasına bağlı bir marka olmuştur. Sherwin Williams, Amerika’nın lider ve dünyanın en büyük 3. Boya firmasıdır. Mükemmelliği üretim süreci ile derin sürdürülebilirlik kültürünü birleştirmesiyle, çevreye saygı, sağlık ve güvenlik ile göstermiştir.


Mobilya Grubu

OECE Mobilya grubu ürünleri su ve solvent bazlı olarak ikiye ayrılmaktadır. Su ve solvent bazlı olan bu boyalar tüm iç mekan mobilyalarda güvenle kullanılabilir. Kullanımı kolay olup, su ile inceltilerek sprey ya da fırça ile uygulanabilmektedir. Tüm OECE mobilya grubu ürünleri İtalyan teknolojisi ile üretilmektedir.
Fire Stop Yangın Geciktirici Sistemler

Yakın yerlerdeki yangınlarda sıcaklık çok yüksek değerlere ulaşabilmektedir. Ahşap maddelerden yanma esnasında yükselen gazların ortama yayılması yangının büyümesine etki eder. OECE yangın geciktirici sistemler kamu binaları, bankalar, ofisler, havaalanları, tren istasyonları, oteller, kongre merkezleri, okullar, mağazalar, tiyatro ve sinema salonları, gemiler, tekneler ve hastahaneler gibi toplu yaşam alanlarında yangın esnasında daha güvenli bir tahliye süreci sağlanmasına katkı sağlar.

OECE, RPF ve Aquaflam yangın geciktirici sistemler yangının yayılması esnasında içerisindeki bir çok mekanizmayı aynı anda etkin hale getirerek yayılmayı yavaşlatmaktadır. Örneğin; 4+ sınıf reaksiyonlu 4 mm standart MDF kalın panele Fire Stop yangın geciktirici boyama sistemi işleminden sonra İtalyan yönetmeliğine göre 1.sınıf özellik kazanmaktadır. Yangın geciktirici uygulanmış ahşap bir parçanın yangın esnasında nasıl tepki vereceği, parçanın nasıl imal edildiğine ve diğer hangi malzemelerle beraber kullanıldığına bağlıdır. Örneğin; REI sınıflandırması yangın kapısının tek tarafında oluşan yangınla alakalıdır. Bu durumda tüm kapı ve kasası sertifikalandırılmalıdır ve diğer parametreler göz önünde bulundurulmalıdır.

  • Alevin kapının bir yüzünden diğer yüzüne geçiş süreci
  • Kapının ısıyı absorbe edebilme özelliği
  • Dumanın yangın esnasında diğer tarafa geçip geçmediği durumu REI sertifikasını etkiler

OECE RPF Sistemi sizler tarafından kullanıldığında ürünlerinizin en iyi REI sınıflandırılmasını garantileyecektir.

İtalyan Yönetmeliği UNI 9796 Class 1
İngiliz Yönetmeliği BS476 7.bölüm Class 1 ve BS 476 Part 6- Class 0
İspanya Yönetmeliği UNE 23.727-90 Class M1
Gemi Yönetmeliği MED-96/98/CE
Yeni Zellanda Yönetmeliği ISO5660’a uyumludur.

Dış Mekan Ahşap Grubu

Gündelik yaşantımızda evimizin ve bahçelerimizde kullandığımız ahşap yapılar varlıklarını uzun yıllar sağlam bir şekilde sürdürebilmek için korunmaya ve bakıma ihtiyaç duyarlar. Özellikle, dış cephelerde güneşin etkisinin yoğun olduğu, ayrıca rüzgârın ve hava koşullarının sert olduğu bölgelerde bu koruma ve bakım daha çok önem kazanır. Güneşin zararlı ışınları, su, nem ve biyolojik zararlılar, ahşabınızın yıpranmasını hızlandırır. Bu nedenle, dış cephelerde kullanılacak ahşabın seçimi kadar, uygun ürünlerle beraber doğru uygulamada ahşabın korunmasında önemlidir.

Bahar ve yaz aylarında keyifli saatlerimizi geçirdiğimiz bahçe, balkon ve teraslarda ahşap, temel olarak üç etkiden; güneş ışınlarından, su ve biyolojik zararlılardan maksimum ölçüde korunmalıdır. OECE dış mekân ürün gamı farklı alternatifleri ve geniş renk seçenekleri ile ahşabınızı zararlı güneş ışınlarından, rüzgâr, su gibi doğal aşındırıcılardan, küf, mantar ve zararlı mikro organizmalardan maksimum düzeyde korur.

Cam ve Özel Efekt Grubu


Cam Boyaları

OECE cam boyaları tasarım ve mobilya sektörü için yüksek standartlarda, şık ve yenilikçi çözümler sunmaktadır.Bu sistem cama opak vernik uygulamasını gerektiriyor. Genellikle, bu ürünler su bazlı renkli son katlar, spesifik sürdürülebilirlik ve çevre dostu karakteri ile yeni, yüksek uygulama kalitesini artırmak amacıyla üretilmiştir.

Performans anlamında en gelişmiş ihtiyaçlarda bile-mükemmel yapışma ve fiziksel-kimyasal özelliklerin değiştirilemezliği sanat üretim teknoloji kurumu sonucu-bu ürünler orijinal ve yenilikçi kromatik sonuçları garanti eder.

Cam için Özel Efektler

OECE cam özel efektleri özellikle esnaflara, mimarlara ve endüstriyel mobilya üreticilerine yeni estetik çözümler yaratmak için üretir ve sunar. Çok çeşitli çözümler elimizde mevcut olup, çok yönlülük ve kişiselleştirme seçeneği ile dünyadaki tasarım ve yeniliklerle temas halinde olan herkes için OECE özel cam efektleri geçerli bir araçtır. Aslında, yap-ölç çözümleri yaratılarak müşterilerin fikirlerini ifa etmek OECE için yapı taşı niteliğinde bir felsefedir.

Özellikle, su bazlı ürünlerden oluşan sistemlerde özel efektler için geniş bir yelpaze sunuyoruz.Bunlar; Metalik, Yıldız Tozu Parıltısı, Kumlanmış, Saten, Damla, Yanardöner ve Florasan efektlerdir. Cam ve ahşap üzerine farklı yöntemlerle uygulanabilen ve aynı sonucu veren bir dizi sistem vardır. Damarlaştırma, Granit, Metalik ve Gümüş-Krom efektlerdir.


Parke Zemin Grubu

Tek komponentli ve çift komponentli olmak üzere OECE parke zemin vernikleri iki gruba ayrılmaktadır. Tek komponentli olan ürünlerin uygulaması fırça yardımı ile oldukça kolay olmaktadır. Çift komponentli olan ürünler ise daha çok konferans salonları, oteller, sinema salonları gibi yoğun trafiğin olduğu alanlarda tercih edilmektedir. Tüm OECE parke vernikleri 1. Sınıf ürünler olup, su bazlı olması sebebi ile kokusuzdur.


Mobilya Ürünleri

Akrilik Ürünler
Poliüretan Ürünler
Su Bazlı Ürünler
U.V. Ürünler
U.V. Astar
U.V. Son Kat Boyalar
U.V. Dolgu Vernik
U.V. Son Kat Vernikler
Yangın Geciktirici Ürünler
Yardımcı Ürünler


Parke ve Zemin Ürünleri


Dış Mekan Ahşap Ürünleri

Cam ve Özel Effekt Ürünleri

OECE Ürünler 13 Ekim 2015

Kurumsal E-Bülten

Bayi TDS / MSDS Talep Formu